İSTANBUL

Check-up Merkezi

ÇOCUK CHECK-UP PAKETİ

Sağlam çocuk izleminde, rutin muayeneler sırasında erken farkedilen sağlık problemleri, erken teşhis, hızlı ve geç kalınmamış tedavi sağlıklı bireylerin yetiştirilmesi için çok büyük önem taşımaktadır. Belli aralıklarla yapılan düzenli kontroller sayesinde, fizik muayene ve tarama testleriyle check-up önemli bir gereklilik haline gelmektedir.

belli yaşlarda daha sık gözlenen ve çocukların sağlıklı büyümesini ve gelişmesini engelleyecek hastalıkları önceden tanımak için bir takım testler yapılmaktadır.


Boy, kilo ve baş çevresi büyümesinin takip edilmesi, rutin olarak yapılması gereken kontrolller arasındadır. Yenidoğan döneminde başta tiroid ve fenilketonüri olmak üzere metabolik hastalıkların taranması çocuk doktorlarınca önerilmektedir.

Bir yaşına kadar her ay, 1-2 yaş arasında 3 ayda bir, daha sonra ise 6 ayda bir rutin olarak check-up yapılmalıdır. Altı ay ve bir yaş arasında tam kan sayımı ve idrar kültürünün yapılması çocuk doktorlarınca önerilmektedir.


Check up için gelmeden 12 saat önce aç kalınması gerekmektedir.Tam 12 saat açlık önerilir.
Akşam 21:00′den itibaren ( katı, sıvı ) hiçbir gıda ve madde alınmamalıdır.
Saat 21:00 ile 24:00 arası sadece ihtiyaç karşılanması için su tüketilebilir. Gereğinden fazla su içilmemelidir.

Diğer Check-Up paketlerimizi de inceleyiniz.

service

ERKEK CHECK UP

Düzenli olarak check-up yaptırarak, belirtileri ortaya çıkmayan bir hastalık teşhis edilerek, erken dönemde tedavisini sağlamış olursunuz.

service

KADIN CHECK UP

Artan jinekolojik problemler ve koruyucu tıbbın önem kazanması sonucunda çağdaş kadınının "rutin check up" muayenelerini zorunlu hale gelmiştir.

service

ÇOCUK CHECK UP

Yıllık check-up lar, çocuğunuzun sağlığını, büyümesini ve gelişmesini doktorunuzla tartışma ortamı sağlar. Doktorunuz çocuğunuzun sağlık geçmişini tanımak fırsatını bulur

service

ANTİ AGİNG CHECK UP

Sanayileşmiş ülkelerde bugün, çoğu insanın önceki nesillere göre daha belirgin olarak uzun bir yaşam beklentisi var. Bu beklenti oldukça anlaşılabilirdir.